Spousta významných vynálezů vznikla vlastně úplnou náhodou. Ty nejvýjimečnější však vždy získají šanci na kvalitní výzkum, aby mohly dokázat své jedinečné vlastnosti. A právě to je případ i aroma difuzérů, skutečné revoluce v bytových vůních, které vznikly pod jménem CULTI.

Už v roce 1988 se začalo experimentovat s různými metodami provonění. Právě tehdy přišla společnost CULTI s originálním nápadem, který se velice rychle stal nejefektivnějším řešením pro provonění prostor, a to jak domácích, tak třeba kancelářských. Inspiraci měli italští návrháři přitom naprosto jednoduchou – v proutěných ratanových koších, které byly namočeny ve vodě, která se z nich následně vypařila a dodala jim ideální pružnost a tvarovatelnost.

Přesně tehdy se rozhodli spojit ratanové dřevo s osobitými vůněmi.

Kombinace přírodních prvků vyprodukovala úžasný výsledek: dřevo dokázalo skvěle absorbovat vůni a jejím vypařováním do okolního prostředí dokázalo své okolí příjemně provonět, a to zcela přirozeným způsobem. Protože spokojenost s klasickými květinovými vůněmi nebyla příliš vysoká, CULTI posunuli svůj objev ještě dále a rozhodli se používat několik čistých parfumářských prvků a esencí. A právě to byl začátek aroma difuzérů, propracované studie vztahu mezi různými prostory, jejich velikostí a vhodnými doplňky pro provonění, CULTI originality, volby velkých lahví na rozdíl od konkurence a tvorbou 24 mimořádných vůní.