Jak difuzér funguje?

Aromatický difuzér samovolně uvolňuje vůni do prostoru odpařováním z ratanových tyčinek. Stébla po vložení do nádobky nasáknou olej a ten se dále uvolňuje do okolního vzduchu. Vonné difuzéry jsou výbornou volbou pro byt nebo kancelář, zejména díky pozvolnému, nenásilnému uvolňování vůně. Svíčka Vám vydrží několik hodin; květiny snad několik dní – difuzér však uvolňuje vůni po dlouhé měsíce.

.

Můj difuzér změnil barvu. Proč?
Použité přírodní látky pochopitelně reagují na okolí prostředí a při styku se vzduchem mohou opravdu změnit barvu. Často se to děje u vůní s vanilkovým a santalovým základem – olej má tendenci časem tmavnout, nicméně nemějte obavy, nemá to vliv na účinnost vůně.

Jak to, že jsou některé vůně znatelně výraznější než jiné?
Stejně jako vůně květin, i přírodní aroma se liší ve své pronikavosti. Náš nos zachytí snáze ostré kořeněné vůně než jemné květinové tóny. Vybírejte proto svůj bytový difuzér na základě Vašich osobních zkušeností s vůněmi. Je třeba také podotknout, že náš nos si na jemné vůně snadno zvyká – pokud se Vám tedy zdá, že Váš bytový difuzor ztratil sílu, zkuste jej přenést na několik dní do jiné místnosti; budete jistě překvapeni výsledkem.

Jak je možné, že některé vůně se odpařují rychleji než jiné?
Odpar závisí na množství faktorů. Základem je molekulární složení oleje. Lehké citrusové vůně jsou těkavější (a budou se proto odpařovat mnohem rychleji) než těžké dřevité či vanilkové vůně, jejichž molekuly jsou objemnější, těžší a mají proto tendenci setrvávat.

Svou roli hraje dále i frekvence, se kterou budete otáčet ratanová stébla a také míra proudění vzduchu v prostoru, kde se difuzér nachází. Ve velké hale s ventilací se bude olej odpařovat pochopitelně daleko rychleji než v malé, uzavřené místnosti.