Chcete-li proměnit nudnou, temnou místnost v příjemné a zvoucí místo, výborným řešením je aromadifuzér. Vraťte se do dětství se známou vůní, nechte se odnést na daleký ostrov v tichomoří, usedněte v kupce jehličí u paty horské borovice… Ratanové difuzéry přidávají novou veličinu do rovnice emocí.

Aromadifuzéry uvolňují do svého okolí malá množství bylinných a ovocných esenciálních olejů. Sloučeniny obsažené v těchto olejích se dostávají do Vašeho těla s dechem. Prostupují tělem a putují krevním oběhem až do mozku, přitom působí prospěšně pro Váš zdravotní stav. Nelze sice očekávat tak silné účinky jako při ostatních, intenzivnějších aromaterapeutických metodách, nicméně, působí to.

Provoneěním interiéru nejenže zlepšíte rozpoložení své mysli, dodáte tak navíc i jemné přírodní aroma vašemu příbytku. Jak lépe si spravit nepodařený den.

Nechte jej, ať navodí tu správnou atmosféru pro příjemné posezení s těmi, které máte rádi. Vaši hosté si rychle uvědomí, jak dobré je být ve společnosti někoho s tak inspirativním a pohostinným prostředím.

Tipy pro používání:

Tipy:

Povzbuzení – Snad jste se právě vrátili domů po těžkém dni v práci, unavení, utrmácení – a Váš pracovní den vlastně teprve začíná – vždyť máte ještě na starost děti. Dejte si malou pauzu a zapalte energetizující vůni. Mentolové oleje – máta peprná, máta kadeřavá, bazalka a eukalyptus – poskytují rychlou stimulací, oživení a příliv energie navíc. Mezi další povzbuzující oleje patří například cedr, rozmarýn, skořice, geranium, kasie a vanilka.

.

Oddech – Cítíte se pod tlakem, neustále napjatí jako pružina, připraveni kdykoli vystartovat a poskytnout co nejlepší výkon? Vždyť to znáte – právě jste dokončili velký projekt, náročnou zkoušku… Máte spoustu nadbytečné energie, která potřebuje zkrotit a ukonejšit. Zvolte náplň, která uvolní Váš nahromaděný stres, zhluboka se nadechněte a pročistěte svou mysl. To Vám umožní levandule, heřmánek, pačuli, geranium nebo růže.

.

.

Soustředění – Nechte lampu, ať zostří vaši kreativitu, potřebujete-li inspiraci a sílu tvořit. Ze všeho nejdůležitější je vytěsnit všechny rušivé podněty z okolí. V tom vám pomůžou citrusové vůně: pomeranč, citron, grep, citronela a bergamot.

.

.

.

Atmosféra – Naplánovali jste si tichý večer s někým, na kom Vám opravdu záleží a podřídili jste tomu vše. Máte nachystanou večeři jako z pařížské restaurace, čerstvé květiny ve váze, na stole slavnostní porcelán a vyšívané ubrousky, víno správně vychlazené a k tomu všemu musíte uznat, že Vám to nikdy předtím tolik neslušelo. Co Vám tedy ještě chybí? Katalytická lampa s vhodným olejem: ylang-ylang, vanilka, neroli, růže, šalvěj muškátová nebo santalové dřevo.